KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8862050
nr 886 2050
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Blandteknik, Alfred Wetterström (1863-1934), norsfiske utanför Skeppsholmen, Stoclkholmsmotiv, signerad, -24, motivet: 29x42
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 april 2014
kl 19:43:03
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
700 kr
6
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström